O regionie

O regionie narciarskim Val di Fiemme

Val di Fiemme to dolina położona w Alpach o długości aż 35 km. w regionie Trydent-Górna Andyga. Nad nią wznoszą się szczyty gór Lagorsi, Latemar, Corno Nero i Pale di San Martino. Ten obszar przyciąga swoim pięknem nie tylko rodowitych Włochów ale także mnóstwo turystów zza granicy. Ukształtowanie terenu, warunki klimatyczne, różnorodność wyznaczonych tras, świetnie przygotowane ośrodki narciarskie – to wszystko czyni dolinę Fiemme wyjątkowym miejscem, nic dziwnego, że znajdują się tutaj dwa rezerwaty przyrody ochraniające te wyjątkowe okoliczności przyrody Monte Corno i Paneveggio-Pale oraz Monte Corno i Paneveggio-Pale.

val di fiemme
Valdi fiemmmmme

Val di Fiemme – inaczej dolina płomieni, nazwa ta znajduje swoje uzasadnienie podczas zachodów słońca, gdy ostatnie promienie starają przecisnąć się przez ośnieżone, ostre szczyty Dolomitów.


Najwyższym jaki tutaj spotkasz jest Marmolada osiągająca 3 841 m.n.p.m. Teren mocno górzysty z wypłaszczeniami w dolinie sprawia, że każdy fan sportów zimowych znajdzie coś dla siebie.

Zaraz po narciarstwie zjazdowym króluje tutaj narciarstwo biegowe. Ośrodki w dolinie Val di Fiemme mają znakomicie przygotowany teren pod uprawianie tego sportu. Znajdziesz tutaj słynną trasę biegową, jedną z najdłuższych, liczącą 70 kilometrów – Marcialonga. Potencjał tego miejsca już wielokrotnie został wykorzystany z powodzeniem na Mistrzostwach Świata.

val di fiemmme
Val di Fiemme 5

Co można robić w Val Di Fiemme w momencie, gdy zdejmiemy narty?


Możesz udać się do jednego z pobliskich miasteczek aby podziwiać włoskie urokliwe uliczki oraz kolorowe, życie mieszkańców. Jednym z najbardziej obleganych przez turystów miejsc jest miejscowość Cavalese, w której regularnie odbywają się różnego rodzaju imprezy. To również tam znajduje się pałac Palazzo della Comunita, w którym otwarto muzeum i galerię sztuki.

 Oprócz spotkania z historią w dolinie można spodziewać się także świetnej zabawy. Lodowiska, stacje gondoli, kryty basen, pokazy narciarstwa i snowboardu oraz nocne dyskoteki sprawią, że pomiędzy zjazdami ze szczytów nie ma czasu na nudę.

 Odrobinę dalej od Val Di Fiemme znajduje się miasteczko Predazzo, w którym można podziwiać skamieniałości i kolekcje minerałów w Museo Civico. Spędzając urlop w przedsionku Dolomitów, warto również odwiedzić inne miasteczka, takie jak Tesero, Castello, Ziano czy Capriana, w których można podziwiać między innymi zabytkowe kościoły.

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729